Hakikatin Susmayan Bülbülü -
$ DOLAR → Alış: 5,75 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,36 / Satış: 6,39

Zaviye Mahallesi Kamulaştırma Yoluyla Hamidettin’e Peşkeş Çekiliyor!Zaviye Mahallesi sakinleri akınlara durgunluk veren “kamulaştırma” hadisesini Darende Gazetesi’yle paylaştı. .

Zaviye Mahallesi Kamulaştırma Yoluyla Hamidettin’e Peşkeş Çekiliyor!
  • 03.10.2016

Türkiye Cumhuriyeti ifadesine bile hazımsızlık duyarak vatana ve millete ihanet içinde olduğunu alenileştiren Hulusi Efendi Vakfı, talimatları doğrultusunda hareket eden belediye başkanı vasıtasıyla akıl almaz bir mülkiyet hakkı ihlaline daha imza atmak istiyor.

 

Sessiz Olun! Efendi Rahatsız Oluyor! başlığı ile hazırladığımız  haberde anormal bir şekilde daraltılan külliye yolunun ve hiçbir mahallemizde olmayan sıklıkta ve şıklıkta yapılan ışıklandırmanın sinsi bir projenin ayak sesleri olduğunu yazmıştık. Ve çok geçmeden vatandaşın mülkiyet hakkını yok sayan şeytani planın detayları gün yüzüne çıktı.

 

 

Terör örgütü lideri Fethullah GÜLEN‘le menfaati doğrultusunda geçmişte yakın ilişkileri bulunan ve darbe karşıtı görünümü vererek kamudaki ağını genişletme çabası içerisinde bulunan Hamidettin ATEŞ, talimatı doğrultusunda çalışan Darende Belediyesi Başkanı Dr. Süleyman ESER’e kamulaştırma talimatı verdi. Talimata göre Somuncu Baba Külliyesi yakınındaki (Hamidettin ATEŞ ve avaneleri hariç olmak üzere) arsa ve gayrimenkullerin istimlak yoluyla dolaylı olarak Hulusi Efendi Vakfı’na devredilmesi isteniyor. Akıl almaz durumu durumu haber alan mahalleliler yasal yolları kullanarak haklarını aramaya çalışıyor.

 

 

BAŞKAN SÜLEYMAN ESER’İ MAKAMINDA BULMAK MÜMKÜN OLMUYOR!

Sıkıntıları hakkında Başkan Eser ile görüşmek isteyen mahalle sakinleri her zaman olduğu gibi başkanı makamında bulamadı. Bulamadıkları gibi belediye personelinden de başkanın nerede olduğuna dair bilgi alamayan mahalle sakinleri, başkanının küstahlığı ile ünlü makam şoförünün nahoş ithamlarına da maruz kaldılar.

zaviye-mahallesi-istimlak-yoluyla-hamidettine-peskes-cekiliyor-belediye

 

BAŞKANI MALATYA VALİLİĞİ BULDU! 

 

Durumu Malatya Valiliğine aktaran mahalle sakinlerinin uzunca uğraşlarından sonra, Başkan Süleyman ESER makamına gelerek mahalle sakinlerini kabul etti. Vatandaşların endişelerine ve taleplerine bir belediye başkanı ciddiyetinde yaklaşmadığı iddia edilen Başkan Eser’in, müstehcen imalarla vatandaşları rencide ettiği söyleniyor.

 

HULUSİ EFENDİ VAKFI ve DARENDE KAYMAKAMLIĞI İLE GÖRÜŞME İSTENDİ

Vakıf ile de görüşme talebinde bulunan mahalle sakinleri vakıf başkanı Hamidettin ATEŞ ile görüşemediklerini, kendisini vakıf müdürü olarak takdim eden bir şahsın küstah ifadelerine maruz kaldıklarını Darende Gazetesi ile paylaştı. Ardından bir dilekçe yazarak Darende Kaymakamlığına başvuran mağdur vatandaşlar seslerinin duyulmasını istiyor.

zaviye-mahallesi-istimlak-yoluyla-hamidettine-peskes-cekiliyor-dilekce

SESLERİNİ SADECE DARENDE GAZETESİ DUYDU

Mesleğin etik değerlerini benimseyememiş, halkın ve haklının yanında değil güçlünün dalkavukluğunu yapmayı yeğleyen Darende ve Malatya basını her zaman olduğu gibi “üç maymunu oynayarak” yapılan bu zulme karşı sessiz kaldı. Yeni sloganını “Hakikatin Susmayan Bülbülü” olarak geliştiren Darende Gazetesi mağdurlarla görüşerek konuyu her zaman olduğu gibi kendine has cesur ve açık üslubu ile dile getirdi. Öte yandan vakfın son istimlak vurgunu ile ilgili Darende Gazetesi Yönetimi de açıklamalarda bulundu.

“Darendelinin anayasal hakkı olan haber alma özgürlüğü adına kar amacı gütmeden kamu hizmeti güdüyoruz. Gazetecilik gibi ulvi bir mesleğin temel prensiplerini özümsemiş bir yayın grubu olarak sorumluluğumuzun her zaman bilincindeyiz. İftira, hakaret, aşağılayıcı üslup hiçbir zaman yanaşmadığımız limanlar olup, emin olmadığı hiçbir hususu yazmamak, şive ve yabancı sözcüklerden arındırılmış Öz bir Türkçe kullanmak bizim en önemli düsturumuzdur. Bu hassasiyetlerle yayın hayatını kararlı bir şekilde sürdüren Darende’nin ilk ve tek fikir gazetesi olmak gibi ağır bir yük taşıdığımızı iyi biliyoruz.

15 kez erişim engeli kararı verildi, 16.’sını açmayı görev bildik. Darendeli dostlarımıza açıkça söylüyoruz ki bu kapatma kararları ile ilgili tarafımıza tek bir bildirim dahi ulaşmadı. Adli mercilerden ve Hulusi Efendi Vakfı Yapılanmasından tek bir tekzip veya içerik çıkartma talebi almadık. Tamamiyle hukuksuz olan bu kararlar ‘Aman kimse okumasın, vakfın itibarı zarar görmesin’ düşüncesiyle alınıyor.”

 

 VAKFIN BU FİLLERİ DARENDE’DE İNFİAL YARATIR!

 

Açıklamalarını sürdüren Darende Gazetesi yönetimi, “Türk Halkının gücünü milli iradeden almayan paralel devlet yapılanmalarına 15 Temmuz’da destansı bir mücadeleyle büyük bir ders verdiğini kimse unutmamalıdır. Hiçbir illegal güç tankına, topuna, tüfeğine, kamudaki nüfuzuna güvenmesin. Bu millet 15 Temmuz’da Cennet Mekan Mehmet Akif’in “Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın!” şeklindeki latif dizesinin tankların önüne yatarak vücut bulmuş güzide bir örneğidir.  Bu sebepten ötürü Hulusi Efendi Vakfı, iman ve vatan sevgisiyle dolu Darende halkını dikkate almalıdır. Şayet dikkate almazsa acı bir şekilde tarihe karışır ve yok olur. Hulusi Efendi Vakfı’nın yok oluşu FETÖ’den daha ağır bir şekilde gerçekleşir.”

Etiketler: / / / / /

Darende 15 Temmuz İhanetini Unutmadı!
Fethullahçı Örgütün hain darbe girişiminin 3. yıl dönümünde Darendeliler Hacı Hasan AKYOL meydanında şehit ve gazilerimizi andı.
Tohma’ya 60 Bin Balık Bırakıldı
Neslin devamlılığını korumak adına Antalya'nın Kepez ilçesinden getirilen 60 bin adet aynalı sazan Tohma Çayı'na bırakıldı.
Belgesiz Tur Hizmetinin Önüne Geçmek Adına Denetim Yapıldı
TÜRSAB akreditasyonu olmadan kayıt dışı tur hizmeti verilmesini önlemek amacıyla Darende'ye tur düzenleyen araçlar denetlendi.
Hayırlı Bayramlar Olsun Yedi Bin Yıllık Çınarın Altındaki Güzel İnsanlara
Bayramları bayram yapan, satırlarımızı okuyan güzel insanların varlığıdır. 2015 Nisan’ında yedi bin yıllık çınarın altında yaşayan güzel insanlara bir söz...
Darende Adliyesi’ne Yeni Atamalar Yapıldı
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK)'nın 31 Mayıs 2019 tarihli kararnamesiyle adli ve idari yargıda görev değişiklikleri yapıldı. Darende'ye atanan ve...
İlçe Protokolü Emniyet Müdürlüğü’nün İftarında Buluştu
Bir işletmede düzenlenen iftar programına Kaymakam Enger Hakan Zengince, Darende Adliyesi hakimleri Hakan ERDEM ve Selin TABURDAĞITAN, Cumhuriyet Savcısı Cahit...
Belediye Fırını Ekmekleri Lezzeti ve Fiyatıyla Büyük İlgi Görüyor
Rahmet ayının vazgeçilmezlerinden biri olan Ramazan Pidesi iftar sofralarının olmazsa olmazı. Darende Belediyesi’ne ait Derende işletmesinin idame ettirdiği belediye fırını...
8 Mayıs 2019 Gazete Manşetleri
Gazete Manşetlerini Okumak İçin Tıklayın
Darende’de İkinci İsa ÖZKAN Dönemi
31 Mart 2019 mahalli idareler seçiminde 311 oy farkla kazanan 2009-2014 dönemi belediye başkanı İsa ÖZKAN oldu. İkinci kez seçilen...
Büyük Birlik Partisi’nin Seçim Sonuçlarına İtirazı Reddedildi
Büyük Birlik Partisi'nin belediye başkanlığı seçim sonuçlarına itirazı reddedildi. BBP, geçerli ve geçersiz oyların yeniden sayımı YSK'ya başvuruda bulunduğunu duyurdu.
Darende’de Kıran Kırana Geçen Yarışmada Sonuç Belli Oldu
Tarihinin en çekişmeli belediye başkanlığı seçimlerinden birini yaşayan Darende'de Cumhur İttifakı'nın adayı İsa ÖZKAN 311 oy farkla ikinci kez Darende...
Soner GÖKÇE’den Darende’ye Ziyaret
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Avukat Soner GÖKÇE, ilçemiz Darende'yi ziyaret ederek destek istedi.
Darende’nin Sesi Olan Usta Gazeteci Vefat Etti
Darende'deki vakıf zulmünü ve İlahiyat Fakültesi yolsuzluklarını bizzat Darende'ye gelerek inceleyen ve Darende'deki zulmü duyuran tek gazeteci olan cesur kalem...
Cumhurbaşkanımız Erdoğan İle İsa ÖZKAN’dan Objektiflere Takılan Samimi Pozlar
Mahalli idareler seçimi öncesi Malatya ziyaretinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN vatandaşlara hitap etti. Miting öncesi ve sonrası renkli karelerin...
Darende Belediye Başkan Adayları ve Meclis Üyeleri Listeleri Tam Liste
İlçemizde Cumhur İttifakı kapsamında AK Parti Darende Belediye başkan adayı İsa ÖZKAN olurken, meclis üye listesi ise şu şekilde oluştu. ...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ