Hakikatin Susmayan Bülbülü -
$ DOLAR → Alış: 8,13 / Satış: 8,17
€ EURO → Alış: 9,67 / Satış: 9,71

Zaviye Mahallesi Kamulaştırma Yoluyla Hamidettin’e Peşkeş Çekiliyor!Zaviye Mahallesi sakinleri akınlara durgunluk veren “kamulaştırma” hadisesini Darende Gazetesi’yle paylaştı. .

Zaviye Mahallesi Kamulaştırma Yoluyla Hamidettin’e Peşkeş Çekiliyor!
  • 03.10.2016

Türkiye Cumhuriyeti ifadesine bile hazımsızlık duyarak vatana ve millete ihanet içinde olduğunu alenileştiren Hulusi Efendi Vakfı, talimatları doğrultusunda hareket eden belediye başkanı vasıtasıyla akıl almaz bir mülkiyet hakkı ihlaline daha imza atmak istiyor.

 

Sessiz Olun! Efendi Rahatsız Oluyor! başlığı ile hazırladığımız  haberde anormal bir şekilde daraltılan külliye yolunun ve hiçbir mahallemizde olmayan sıklıkta ve şıklıkta yapılan ışıklandırmanın sinsi bir projenin ayak sesleri olduğunu yazmıştık. Ve çok geçmeden vatandaşın mülkiyet hakkını yok sayan şeytani planın detayları gün yüzüne çıktı.

 

 

Terör örgütü lideri Fethullah GÜLEN‘le menfaati doğrultusunda geçmişte yakın ilişkileri bulunan ve darbe karşıtı görünümü vererek kamudaki ağını genişletme çabası içerisinde bulunan Hamidettin ATEŞ, talimatı doğrultusunda çalışan Darende Belediyesi Başkanı Dr. Süleyman ESER’e kamulaştırma talimatı verdi. Talimata göre Somuncu Baba Külliyesi yakınındaki (Hamidettin ATEŞ ve avaneleri hariç olmak üzere) arsa ve gayrimenkullerin istimlak yoluyla dolaylı olarak Hulusi Efendi Vakfı’na devredilmesi isteniyor. Akıl almaz durumu durumu haber alan mahalleliler yasal yolları kullanarak haklarını aramaya çalışıyor.

 

 

BAŞKAN SÜLEYMAN ESER’İ MAKAMINDA BULMAK MÜMKÜN OLMUYOR!

Sıkıntıları hakkında Başkan Eser ile görüşmek isteyen mahalle sakinleri her zaman olduğu gibi başkanı makamında bulamadı. Bulamadıkları gibi belediye personelinden de başkanın nerede olduğuna dair bilgi alamayan mahalle sakinleri, başkanının küstahlığı ile ünlü makam şoförünün nahoş ithamlarına da maruz kaldılar.

zaviye-mahallesi-istimlak-yoluyla-hamidettine-peskes-cekiliyor-belediye

 

BAŞKANI MALATYA VALİLİĞİ BULDU! 

 

Durumu Malatya Valiliğine aktaran mahalle sakinlerinin uzunca uğraşlarından sonra, Başkan Süleyman ESER makamına gelerek mahalle sakinlerini kabul etti. Vatandaşların endişelerine ve taleplerine bir belediye başkanı ciddiyetinde yaklaşmadığı iddia edilen Başkan Eser’in, müstehcen imalarla vatandaşları rencide ettiği söyleniyor.

 

HULUSİ EFENDİ VAKFI ve DARENDE KAYMAKAMLIĞI İLE GÖRÜŞME İSTENDİ

Vakıf ile de görüşme talebinde bulunan mahalle sakinleri vakıf başkanı Hamidettin ATEŞ ile görüşemediklerini, kendisini vakıf müdürü olarak takdim eden bir şahsın küstah ifadelerine maruz kaldıklarını Darende Gazetesi ile paylaştı. Ardından bir dilekçe yazarak Darende Kaymakamlığına başvuran mağdur vatandaşlar seslerinin duyulmasını istiyor.

zaviye-mahallesi-istimlak-yoluyla-hamidettine-peskes-cekiliyor-dilekce

SESLERİNİ SADECE DARENDE GAZETESİ DUYDU

Mesleğin etik değerlerini benimseyememiş, halkın ve haklının yanında değil güçlünün dalkavukluğunu yapmayı yeğleyen Darende ve Malatya basını her zaman olduğu gibi “üç maymunu oynayarak” yapılan bu zulme karşı sessiz kaldı. Yeni sloganını “Hakikatin Susmayan Bülbülü” olarak geliştiren Darende Gazetesi mağdurlarla görüşerek konuyu her zaman olduğu gibi kendine has cesur ve açık üslubu ile dile getirdi. Öte yandan vakfın son istimlak vurgunu ile ilgili Darende Gazetesi Yönetimi de açıklamalarda bulundu.

“Darendelinin anayasal hakkı olan haber alma özgürlüğü adına kar amacı gütmeden kamu hizmeti güdüyoruz. Gazetecilik gibi ulvi bir mesleğin temel prensiplerini özümsemiş bir yayın grubu olarak sorumluluğumuzun her zaman bilincindeyiz. İftira, hakaret, aşağılayıcı üslup hiçbir zaman yanaşmadığımız limanlar olup, emin olmadığı hiçbir hususu yazmamak, şive ve yabancı sözcüklerden arındırılmış Öz bir Türkçe kullanmak bizim en önemli düsturumuzdur. Bu hassasiyetlerle yayın hayatını kararlı bir şekilde sürdüren Darende’nin ilk ve tek fikir gazetesi olmak gibi ağır bir yük taşıdığımızı iyi biliyoruz.

15 kez erişim engeli kararı verildi, 16.’sını açmayı görev bildik. Darendeli dostlarımıza açıkça söylüyoruz ki bu kapatma kararları ile ilgili tarafımıza tek bir bildirim dahi ulaşmadı. Adli mercilerden ve Hulusi Efendi Vakfı Yapılanmasından tek bir tekzip veya içerik çıkartma talebi almadık. Tamamiyle hukuksuz olan bu kararlar ‘Aman kimse okumasın, vakfın itibarı zarar görmesin’ düşüncesiyle alınıyor.”

 

 VAKFIN BU FİLLERİ DARENDE’DE İNFİAL YARATIR!

 

Açıklamalarını sürdüren Darende Gazetesi yönetimi, “Türk Halkının gücünü milli iradeden almayan paralel devlet yapılanmalarına 15 Temmuz’da destansı bir mücadeleyle büyük bir ders verdiğini kimse unutmamalıdır. Hiçbir illegal güç tankına, topuna, tüfeğine, kamudaki nüfuzuna güvenmesin. Bu millet 15 Temmuz’da Cennet Mekan Mehmet Akif’in “Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın!” şeklindeki latif dizesinin tankların önüne yatarak vücut bulmuş güzide bir örneğidir.  Bu sebepten ötürü Hulusi Efendi Vakfı, iman ve vatan sevgisiyle dolu Darende halkını dikkate almalıdır. Şayet dikkate almazsa acı bir şekilde tarihe karışır ve yok olur. Hulusi Efendi Vakfı’nın yok oluşu FETÖ’den daha ağır bir şekilde gerçekleşir.”

Etiketler: / / / / /

Faik ÖZTRAK Darende’yi Ziyaret Etti
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik ÖZTRAK ilçemize bir ziyaret gerçekleştirerek açıklamalarda bulundu.
Çanakkale Şehitleri Anıldı
18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. seneyi devriyesi sebebiyle ilçemizde anma töreni düzenlendi.
Korkulan Oldu! Mutant Virüs Darende’de Görüldü!
Darende Kaymakamlığı, ilçedeki iki kişide mutant virüsün tespit edildiğini, iki kişide ise mutasyonlu virüs şüphesinin bulunduğu açıkladı. Vakaların bulunduğu apartmana...
Darende Belediyesi Başkan Vekili Seçmek İçin Olağanüstü Toplanacak
Darende Belediye başkanı hakkında verilen mahkumiyet kararını Yargıtay onadı. Belediye meclisi vekaleten başkanlık görevini yürütecek üyeyi seçmek için olağanüstü toplanacak.
Darendeli Astsubay Gara’da Şehit Düştü
Hain terör örgütü PKK'nın katlettiği canlarımızın arasında Darendeli Astsubayımız da var...
Sosyal Medyadan Terör Propagandası Yapan Kişi Gözaltına Alındı
Sosyal medya ağları üzerinden terör propagandası yapan şüpheli Darende'de yakalandı.
Polisimizin Vefakar Çalışmaları Büyük İlgi Gördü
Yoldaki taşları elleriyle temizleyen polisin görüntüleri ilgi odağı oldu
Nuri ÇOMU Vefat Etti
Türkiye’de mısır ziraati ve mısır endüstrisinin gelişmesine sağladığı önemli katkılarıyla bilinen Sunar Şirketler Grubu Kurucu Başkanı Yüksek Ziraat Mühendisi Hacı...
İki Kardeş Aynı Gün Virüse Yenik Düştü
İlçemizde yaşayan Mehmet ULU (84) ve Hatice KIHTIR (83) Koronavirüs sebebiyle aynı gün vefat etti.
Koronavirüs ile İlgili Yeni Tedbirler Yayımlandı
30.11.2020 tarihli kabine toplantısı sonrası pandemi süreciyle ilgili uygulanması planlanan yeni tedbirler Darende Kaymakamlığı web sayfasından duyuruldu.
En Sade ve Anlaşılır Şekliyle Sokağa Çıkma Yasağı Uygulamasının Ayrıntıları
Sokağa çıkma yasağı uygulamasının anlaşılır görsel tablosu haberimizde.
Covid Kabusu Bitmiyor! Uzunhasan Mahallesi Karantinaya Alındı
Uzunhasan Mahallesi’nde oturan 1 kişide, yapılan test sonucu koronavirüs tespit edildi. Bunun üzerine mahalle, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 14 gün...
Doğu PERİNÇEK’in Dedesi “Köşger Bekir”in Mezarı Yapıldı
İlçemizin Balaban Mahallesi'nde medfun bulunan Köşker Bekir (Bekir OLCAYTU) ebedi istirahatgahında dualarla anıldı.
AK Parti Darende İlçe Başkanlığına Veysel KARAMAN Seçildi
Kongreye tek aday olarak giren Veysel KARAMAN AK Parti Darende İlçe Başkanlığı'na seçildi.
Her Sene Bir Şey Mâni Oluyor! Festival Bu Kez De Covid Yüzünden İptal Edildi
Darende’nin köklü kültür organizasyonlarından biri olan Karakucak Güreş ve Kültür festivali pandemi nedeniyle iptal edildi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ