Hakikatin Susmayan Bülbülü -
$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Zaviye Mahallesi Kamulaştırma Yoluyla Hamidettin’e Peşkeş Çekiliyor!Zaviye Mahallesi sakinleri akınlara durgunluk veren “kamulaştırma” hadisesini Darende Gazetesi’yle paylaştı. .

Zaviye Mahallesi Kamulaştırma Yoluyla Hamidettin’e Peşkeş Çekiliyor!
  • 03.10.2016

Türkiye Cumhuriyeti ifadesine bile hazımsızlık duyarak vatana ve millete ihanet içinde olduğunu alenileştiren Hulusi Efendi Vakfı, talimatları doğrultusunda hareket eden belediye başkanı vasıtasıyla akıl almaz bir mülkiyet hakkı ihlaline daha imza atmak istiyor.

 

Sessiz Olun! Efendi Rahatsız Oluyor! başlığı ile hazırladığımız  haberde anormal bir şekilde daraltılan külliye yolunun ve hiçbir mahallemizde olmayan sıklıkta ve şıklıkta yapılan ışıklandırmanın sinsi bir projenin ayak sesleri olduğunu yazmıştık. Ve çok geçmeden vatandaşın mülkiyet hakkını yok sayan şeytani planın detayları gün yüzüne çıktı.

 

 

Terör örgütü lideri Fethullah GÜLEN‘le menfaati doğrultusunda geçmişte yakın ilişkileri bulunan ve darbe karşıtı görünümü vererek kamudaki ağını genişletme çabası içerisinde bulunan Hamidettin ATEŞ, talimatı doğrultusunda çalışan Darende Belediyesi Başkanı Dr. Süleyman ESER’e kamulaştırma talimatı verdi. Talimata göre Somuncu Baba Külliyesi yakınındaki (Hamidettin ATEŞ ve avaneleri hariç olmak üzere) arsa ve gayrimenkullerin istimlak yoluyla dolaylı olarak Hulusi Efendi Vakfı’na devredilmesi isteniyor. Akıl almaz durumu durumu haber alan mahalleliler yasal yolları kullanarak haklarını aramaya çalışıyor.

 

 

BAŞKAN SÜLEYMAN ESER’İ MAKAMINDA BULMAK MÜMKÜN OLMUYOR!

Sıkıntıları hakkında Başkan Eser ile görüşmek isteyen mahalle sakinleri her zaman olduğu gibi başkanı makamında bulamadı. Bulamadıkları gibi belediye personelinden de başkanın nerede olduğuna dair bilgi alamayan mahalle sakinleri, başkanının küstahlığı ile ünlü makam şoförünün nahoş ithamlarına da maruz kaldılar.

zaviye-mahallesi-istimlak-yoluyla-hamidettine-peskes-cekiliyor-belediye

 

BAŞKANI MALATYA VALİLİĞİ BULDU! 

 

Durumu Malatya Valiliğine aktaran mahalle sakinlerinin uzunca uğraşlarından sonra, Başkan Süleyman ESER makamına gelerek mahalle sakinlerini kabul etti. Vatandaşların endişelerine ve taleplerine bir belediye başkanı ciddiyetinde yaklaşmadığı iddia edilen Başkan Eser’in, müstehcen imalarla vatandaşları rencide ettiği söyleniyor.

 

HULUSİ EFENDİ VAKFI ve DARENDE KAYMAKAMLIĞI İLE GÖRÜŞME İSTENDİ

Vakıf ile de görüşme talebinde bulunan mahalle sakinleri vakıf başkanı Hamidettin ATEŞ ile görüşemediklerini, kendisini vakıf müdürü olarak takdim eden bir şahsın küstah ifadelerine maruz kaldıklarını Darende Gazetesi ile paylaştı. Ardından bir dilekçe yazarak Darende Kaymakamlığına başvuran mağdur vatandaşlar seslerinin duyulmasını istiyor.

zaviye-mahallesi-istimlak-yoluyla-hamidettine-peskes-cekiliyor-dilekce

SESLERİNİ SADECE DARENDE GAZETESİ DUYDU

Mesleğin etik değerlerini benimseyememiş, halkın ve haklının yanında değil güçlünün dalkavukluğunu yapmayı yeğleyen Darende ve Malatya basını her zaman olduğu gibi “üç maymunu oynayarak” yapılan bu zulme karşı sessiz kaldı. Yeni sloganını “Hakikatin Susmayan Bülbülü” olarak geliştiren Darende Gazetesi mağdurlarla görüşerek konuyu her zaman olduğu gibi kendine has cesur ve açık üslubu ile dile getirdi. Öte yandan vakfın son istimlak vurgunu ile ilgili Darende Gazetesi Yönetimi de açıklamalarda bulundu.

“Darendelinin anayasal hakkı olan haber alma özgürlüğü adına kar amacı gütmeden kamu hizmeti güdüyoruz. Gazetecilik gibi ulvi bir mesleğin temel prensiplerini özümsemiş bir yayın grubu olarak sorumluluğumuzun her zaman bilincindeyiz. İftira, hakaret, aşağılayıcı üslup hiçbir zaman yanaşmadığımız limanlar olup, emin olmadığı hiçbir hususu yazmamak, şive ve yabancı sözcüklerden arındırılmış Öz bir Türkçe kullanmak bizim en önemli düsturumuzdur. Bu hassasiyetlerle yayın hayatını kararlı bir şekilde sürdüren Darende’nin ilk ve tek fikir gazetesi olmak gibi ağır bir yük taşıdığımızı iyi biliyoruz.

15 kez erişim engeli kararı verildi, 16.’sını açmayı görev bildik. Darendeli dostlarımıza açıkça söylüyoruz ki bu kapatma kararları ile ilgili tarafımıza tek bir bildirim dahi ulaşmadı. Adli mercilerden ve Hulusi Efendi Vakfı Yapılanmasından tek bir tekzip veya içerik çıkartma talebi almadık. Tamamiyle hukuksuz olan bu kararlar ‘Aman kimse okumasın, vakfın itibarı zarar görmesin’ düşüncesiyle alınıyor.”

 

 VAKFIN BU FİLLERİ DARENDE’DE İNFİAL YARATIR!

 

Açıklamalarını sürdüren Darende Gazetesi yönetimi, “Türk Halkının gücünü milli iradeden almayan paralel devlet yapılanmalarına 15 Temmuz’da destansı bir mücadeleyle büyük bir ders verdiğini kimse unutmamalıdır. Hiçbir illegal güç tankına, topuna, tüfeğine, kamudaki nüfuzuna güvenmesin. Bu millet 15 Temmuz’da Cennet Mekan Mehmet Akif’in “Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın!” şeklindeki latif dizesinin tankların önüne yatarak vücut bulmuş güzide bir örneğidir.  Bu sebepten ötürü Hulusi Efendi Vakfı, iman ve vatan sevgisiyle dolu Darende halkını dikkate almalıdır. Şayet dikkate almazsa acı bir şekilde tarihe karışır ve yok olur. Hulusi Efendi Vakfı’nın yok oluşu FETÖ’den daha ağır bir şekilde gerçekleşir.”

Etiketler: / / / / /

Darende Belediyesi Aşudu Projesinden Vazgeçti!
Darende Belediyesi, sosyal medya hesaplarından "vatandaş istemiyor" açıklamasında bulunarak Aşudu Projesi'nden vazgeçildiğini duyurdu.
Halk Eğitimi Merkezi’nden Engelliler İçin Ebru Kursu
Halk Eğitimi Merkezi tarafından bir Rehabilitasyon Merkezinde açılan ebru kursu öğrencilerin yoğun ilgisini çekti. İlçe Kaymakamı Malik Çalışır kursu ziyaret...
Darende Emniyeti’nden Silah ve Uyuşturucu Operasyonu
Darende İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan eş zamanlı operasyonlarda tabanca, tüfek ve esrar maddesi ele geçirildi.
CHP Darende İlçe Başkanlığı’na Haluk ORMANCI Seçildi
52 delegenin oyunu alan Haluk ORMANCI Cumhuriyet Halk Partisi Darende teşkilatının yeni başkanı oldu.
Memurlar.Net’in Darende Belediyesi’yle İlgili Haberi Tekzip Edildi
Memurlar.Net adlı haber sitesi "Belediye Başkanı, inşaatına olur vermeyen işçileri işten attı" iddiasıyla yayınladığı haberi için tekzip metni yayınladı.
Darende’de Bulunan Jeotermal Enerji Sahası Kiraya Verilecek
Malatya Valiliği, Darende Çaybaşı'nda bulunan jeotermal enerji sahasını ihale yoluyla kiraya vereceğini duyurdu.
Mahalle Yolunu İşgal Eden Enerji Şirketine Vatandaşlar Tepkili
Mahkeme kararına rağmen Hacılar Şeyhli yolunu yaya-araç trafiğine kapatan enerji şirketine tepki gösteren vatandaşlar mağduriyetlerini Ulusal Kanal Televizyonu ile paylaştı.
Darende Belediyesi Meclis Üyesi Hulusi TOKGÖZ Vefat Etti
Aslen ilçemiz Darende'nin Ayvalı Mahallesi'nden olan, Cumhur İttifakı kapsamında son yerel seçimlerde yeniden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'den meclis üyesi seçilen...
Cumhuriyetimizin Kurucusu Vefatının 81. Yılında Saygıyla Anıldı
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK vefatının 81. yılında Darende'de anıldı.
Darende’nin Yeni Kaymakamı Göreve Başladı
105. dönem atamaları sonucunda Darende'nin yeni kaymakamı Malik ÇALIŞIR oldu.
Cumhuriyetimizin 96. Yılı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ilçemiz Darende'de coşkuyla kutlandı.
Darende Kapya Biber Üretiminde Marka Olma Yolunda
İlçemizde iki yıl önce dikimine başlanan kapya biberin üretimi her geçen yıl daha da artıyor.
Belediyeden Küçük Sanayi İle İlgili İddiara Cevap
Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili basında yer alan eleştirilerle ilgili Darende Belediye Başkanlığı resmî web sitesinden ve sosyal ağlardaki hesaplarından...
Darende Doğalgaz Hizmetine Nihayet Kavuştu
Uzunca bir süredir sürüncemede olan doğalgaz hizmeti yapılan törenle resmen verilmeye başlandı.
Darende’deki “Vakıf” Tehlikesi Resmî Raporla Teyit Edildi!
Mukaddes değerlerimizi istismarı, tavır ve söylemleriyle her kesimin tepkisini çeken Hulusi Efendi Vakfı'nın sakıncalı yönleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından rapor...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Secured By miniOrange